تاريخچه رژ لب 


استفاده از رژ لب دربين بانوانان بين النهرين که جز اولين افراد بودن و حدود 5000 سال پيش رواج داشته که براي ساخت رژلب از جواهرات نيمه گرانبها و خرد شده استفاده مي کردند. از رژ لب براي زيبايي سازي ساير اندام ها و لب ها استفاده مي شده است .


در زمان طلايي اسلام ابوالقاسم زهراوي يکي از متخصص هاي آرايش و زيبايي به شمار مي رفت که در قالبي فشرده رژ لب هاي جامد و معطري ساخت که بعد از اين اتفاق کليسا مصرف رژ لب را ممنوع اعلام کرد و علت اين مخالفت اين بود که کشيش ها استفاده از رژ لب را تجسمي از تصوير شيطان مي پنداشتند .اوايل قرن بيست توليد شدن رژ لب نسبت به ديگر لوازم آرايشي گسترش بيشتري داشت و با سرعت بيشتري توليد مي شد.


براي ساخت رژ لب اين روزها از مواد ارگانيک مانند: موم و روغن هاي کرچک و همچنين از ساير روغن هاي طبيعي استفاده مي کنند .


طريقه زدن رژ لب 


بهتر است براي استفاده از رژ لب يک مداد همرنگ لبتان يا از رژ لب براي شروع کردن استفاده کنيد به اين صورت که خط بالايي لبتان را با مداد يا رژ لب پررنگ کنيد و بعد از آن بامداد يا رژ لب خط پاييني لب را پر کنيد براي اينکه لبتان حالتي يکنواخت پيدا کند خط بالايي لب را کمي به قسمت داخل گسترش بدهيد . و در آخر جاهاي خالي لب را بامداد همرنگ پر کنيد .


انواع رژ لب   • رژ لب مات

 • رژ لب هاي مخملي

 • رژ لب هاي مايع

 • رژ لب شبرنگ

 • رژ لب براق 

 • رژ لب اکليلي


خريد رژ لب


رژ لب مات
رژ لب هاي مات با دارا بودن مايعي که داخل آن وجود دارد بعد از استفاده خشک مي شود و از آن رو که از نام آن پيداست رژلب هاي مات براق نيستند.


رژ لب مخملي


 اين رژ لب ها کاملا مخملي بوده و باعث بزرگ تر شدن لب ها و برجسته شدن لب ها مي شود و براي ني با لب هاي باريک مناسب است.


رژ لب هاي براق و مايع


اين نوع رژ لب ها بيشتر در مجالس و عروسي ها کاربرد دارد.


رژ لب شبرنگ


 رژ لب هاي شبرنگ از نامشان پيداست که بيشتر براي چه زماني مناسب هستند اين رژ لب ها در تاريکي جلوه ويژه اي داشته و باعث جلب توجه مي شود و بسيار چشمگير مي باشد.


رژ لب هاي اکليلي


اين نوع رژ لب ها به علت داشتن اکليل زياد باعث درخشش لب هاي شما مي شود که ازاين رژلب بيشتر در مجلس عروسي ها استفاده مي شود.


رژ لب


عوارض استفاده از رژ لب در خانم هاي باردار


به علت وجود سرب در رژ لب که با دارا بودن سرب عوارض آن مشکلات کليوي و آسيب مغزي است وپس استفاده از رژلب مي تواند به جنين آسيب بزند .از اين رو استفاده از رژلب در اين دوران به شما توصيه نمي شود .


به ديگر عوارض رژ لب با دارا بودن موادي مانند اکسيد آهن و پلي اتيلن و سرب اشاره مي توان کرد که اين مواد باعث ايجاد سرطان سينه و خطر به وجود آمدن سرطان ريه مي شود.


مواد تشکيل دهنده انواع رژ لب ها 1. خوشبو کننده

 2. الکل

 3. رنگ

 4. سرب

 5. موم


روبي سان يکي از وب سايت هايي است که با مراجعه به آن مي توانيد رژ لب هاي با کيفيتي تهيه کرده و زيباتر شويد.


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Maurice Danielle Gabriela Meredith بيوگرافي بانو نازنين بياتي Berlin HR news Hector اخبار و مطالب ورزشي چگونه يک متخصص SEO باشيم Jonathan